Owoce morza, trufle, wino, starożytne zabytki, piękne (prawie puste) plaże i lazurowe morze – taka właśnie jest Chorwacja po sezonie. Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmu z mojej wrześniowej wycieczki do Dalmacji.

Zdjęcie główne: Piotr Kosiarski

Niewiele osób może zobaczyć Złoty Róg – najsłynniejszą plażę Chorwacji – bez setek turystów. We wrześniu, mimo pandemii koronawirusa i trudności w przemieszczaniu się, udało mi się tam dotrzeć. W czasie kilkudniowego pobytu w pozbawionej tłumów Chorwacji odpocząłem jak nigdy wcześniej!

Wspólnie z przyjacielem, niemal w ostatniej chwili zdecydowaliśmy, że pojedziemy na południe. Do samego końca nie byliśmy pewni, czy uda nam się dotrzeć do Chorwacji. Po kilkunastu godzinach jazdy, w środku nocy, zatrzymaliśmy się nad brzegiem Adriatyku.

Film, który za chwilę zobaczycie to kilka ujęć z Chorwacji po sezonie, w dobie COVID-19. Choć wirus to zło, brak tłumów na Złotym Rogu to prawdopodobnie rzadki widok, nawet we wrześniu.

Subskrybuj mój kanał, aby otrzymać powiadomienia o nowych filmach.

CategoriesPodróże
Piotr Kosiarski

Kiedyś pracowałem jako pilot wycieczek, dziś jestem dziennikarzem, a moją największą pasją jest podróżowanie. To ono sprawia mi frajdę i mobilizuje do pisania. Uważam, że rzeczy materialne starzeją się i tracą na wartości, a radość z podróżowania jest ponadczasowa i bezcenna. Moim ulubionym kierunkiem jest północ, a dokładniej wszystko „w górę” od pięćdziesiątego równoleżnika. Od miast wolę naturę, najlepiej oglądaną z okna pociągu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *