Kim jestem?

O AUTORZE

Nazywam się Piotr Kosiarski. Kiedyś pracowałem jako pilot wycieczek, obecnie zajmuję się dziennikarstwem. Ukończyłem politologię i kulturoznawstwo. Od sierpnia 2013 roku jestem redaktorem w portalu internetowym DEON.pl.

Lubię chodzić po górach, podróżować i oglądać dobre filmy. Kiedyś wyszedłem z Krakowa i po 22 godzinach doszedłem do Częstochowy. Ciągle lubię tam wracać – raz w miesiącu organizuję spontaniczne wyjazdy na Apel Jasnogórski. Skończyłem kurs nurkowania i uczę się pływać kraulem. Kocham zieleń Irlandii. Czasami z gitarą zapuszczam się z w Bieszczady.

Wierzę głęboko, że Bóg jest kochającym Ojcem, który nie może się doczekać, by nas wziąć w ramiona, a modlitwa może być piękna nawet wtedy, gdy „nic się nie dzieje”. Nawróciłem się w górskiej chacie i pewnie dlatego tak lubię książkę Younga.

W portalu DEON.pl jestem odpowiedzialny za dział Po godzinach oraz cykle „Film na weekend” i „Ojcostwo. Sport Ekstremalny”. Piszę artykuły o duchowości, podróżach i ciekawych filmach; robię wywiady z inspirującymi ludźmi i odkrywam chrześcijańską muzykę w sieci.

Myślę, że naszą największą wadą jest czarno-białe patrzenie na świat, upraszczanie i przekonanie, że „tylko ja mam rację”. Ciągle uczę się dostrzegać Boga w drugim człowieku i pięknie świata.

Chciałbym częściej wrzucać na luz i być bardziej odważnym.

O BLOGU

Zacząłem prowadzić bloga aby zebrać w jednym miejscu teksty, które od lat publikuję na łamach DEON.pl. Każdy z nich to fragment Mapy, której nie da się zapisać na papierze, ani wgrać do urządzenia GPS. Tworzą ją inspirujący ludzie, dobra kultura, wiara oraz niezwykłe miejsca.